Juniorzy
  Trampkarze
  Młodsi

08.06.2010 - HURAGAN - Warta Śrem 1:1 (0:1)
     W ostatnim meczu tego sezonu piłkarze Huraganu zremisowali przed własną publicznością z drużyną Warty Śrem 1:1. Pierwsza jak i druga połowa była bardzo wyrównana, tak wiec wynik ten można uznać za sprawiedliwy, aczkolwiek to piłkarze z Pobiedzisk stworzyli sobie w tym meczu więcej dogodnych sytuacji.
    Bramka dla gości padła w 30 minucie meczu. Szybka kontra zakończona strzałem zza pola karnego dała Warcie prowadzenie. Kilka minut później z lewej strony boiska na szósty metr dośrodkował Gocałek, lecz ładny mierzony strzał z głowy Mrówczyńskiego z największym trudem obronił golkiper Warty.
     Początek drugiej połowy i od razu wyrównanie. Piękny strzał z ok 30 metrów Patryka Jóźwiaka kompletnie zaskoczył bramkarza i piłka odbita od poprzeczki wpadła do bramki. Godna odnotowania w drugiej odsłonie jest jeszcze sytuacja, której nie wykorzystał Napieralski. Kolejne dośrodkowanie Gocałka z lewej strony do stojącego na piątym metrze piłkarza Huraganu, lecz strzał młodego dobrze grającego tego dnia napastnika był lekko mówiąc niecelny.
    Skład: Tomczak - Powałowski, Kosmaczewski (ż/k), Watras (75' Król), Darzecki - M. Kwiatkowski, Cieśla (66' Cegielski), Gocałek, P. Jóźwiak - Mrówczyński (46' Witaszyk), Napieralski.
    Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
05.06.2010 - Niedziela, 6 czwerwca - godz. 14.00 u siebie z Wartą Śrem
     Ostatni akcent tego sezonu to coś w rodzaju "klasyka" i stary znajomy rywal jeszcze z IV-ligowych boisk (patrz wyniki powyżej).
     Warta wyraźnie odpuściła sobie szanse na awans i w pięciu osatnich meczach zainkasowała, uwaga... zero punktów!!! Nie czas przerywać tę passę, tym bardziej, że z Wartą nie wygraliśmy w Pobiedziskach od sezonu 2004/05. (PKrawiec)

04.06.2010 - TPS Winogrady - HURAGAN 1:1 (1:1)
    Skład: Raszewski - Andersz, Watras (ż/k) (46' Darzecki), M. Kwiatkowski, Kosmaczewski (ż/k) - Miążek, P. Jóźwiak, Andrusieczko (c/k), Gocałek - Napieralski (70' Mrówczyński), Witaszyk. Bramka: 30' Napieralski.
01.06.2010 - HURAGAN - Polonia Poznań 0:1 (0:0)
    Mecz z Polonią Poznań nie zasługuję na poświęceniu mu zbyt wiele czasu. Miażdżąca przewaga Huraganu w obu połowach, niewykorzystane dogodne sytuacje i jedna zabójcza kontra Polonistów w 87 minucie spotkania, która dała drużynie z Poznania jakże ważne 3 punkty. W jednym zdaniu - kolejna porażka w meczu w którym to Huragan rozdawał karty...
    Skład: Tomczak - Andersz, Powałowski, M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski (ż/k) (62' Napieralski) - Watras (ż/k), Andrusieczko (46' Cieśla), Gocałek, P. Jóźwiak (46' Darzecki) - Miążek (72' Mrówczyński), Witaszyk.
23.05.2010 - Vitcovia Witkowo - HURAGAN 1:1 (0:1)
    Dosłownie kilku sekund zabrakło do zdobycia kolejnego kompletu punktów w meczu wyjazdowym. W sobotnie popołudnie piłkarze Huraganu zremisowali z drużyną Vitcovi Witkowo 1:1 tracąc bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu.
    Wynik spotkania otworzył w 25 minucie strzałem głową Michał Kwiatkowski, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Przemysława Andrusieczko. Pierwsza połowa była wyrównana choć to Huragan miał kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki.
    Druga odsłona to już frontalne ataki gospodarzy, których marzenie o zdobyciu bramki ziściło się w praktycznie ostatniej akcji meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne kompletnie niepilnowany zawodnik Witkowi skierował piłkę do bramki broniącego w tym spotkaniu Tomczaka.
    Skład: Tomczak - Andersz, Powałowski, Świderski (15' Kosmaczewski), B. Kwiatkowski - Watras, Andrusieczko (55' Cieśla), Gocałek, M. Kwiatkowski - Miążek (75' Mrówczyński), Witaszyk.
20.05.2010 - Sobota, 22 maj - godz. 15.00 wyjazd do Witkowa
     Vitcowia nie bardzo "leży" Huraganistom. W ostatnich latach tylko raz pokonalismy rywala i to u siebie w 2007 r. Ostatnio... jak nie brak szczęścia czy walkower za udział nieuprawnionego zawodnika, to znów po prostu słaba gra. Vitcowia przegrała u siebie w tym sezonie z Mosiną, Wartą Śrem i Winogradami Poznań... Czemu by nie powalczyć o punkty miał Huragan?! (PKrawiec)

18.05.2010 - Mecz charytatywny na rzecz Michała Zaporowskiego
    W najbliższą sobotę 22 maja o godzinie 17. na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbędzie się mecz charytatywny na rzecz dotkniętego ciężką chorobą Michała Zaporowskiego.
    Popularny "Zapor" w Huraganie występował w sezonach 2000/01 i 2001/02. Grał również w Miedzi Legnica, Odrze Szczecin, Pomeranii Police, Warcie Poznań, Mieszku Gniezno a ostanie 6 lat spędził w Holandii w barwach klubu SVZW Wierden.
    Organizatorzy zachęcają do licznego przybycia na spotkanie w którym wystąpią m.in. Łukasz Fabiański piłkarz Arsenalu Londyn, wychowanek Huraganu Bartosz Ślusarski - Cracovia Kraków czy Jakub Wawrzyniak z Legii Warszawa oraz wielu piłkarzy znanych z pierwszoligowych boisk. (gkrawczyk)

16.05.2010 - HURAGAN - Phythoparm Klęka 4:0 (1:0)
    Po bardzo dobrym meczu piłkarze Huraganu pokonali sąsiada z ligowej tabeli Phythoparm Klęka 4:0. Praktycznie cały mecz toczył się pod dyktando czerwono- czarnych z krótkimi przerwami na sporadyczne kontry zespołu gości.
    Wynik 4:0 to minimalny wynik kary dla przyjezdnych, ponieważ Huraganiści nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Po dwóch trafieniach Watrasa oraz golach wprowadzonych w drugiej połowie Witaszyka i Napieralskiego 3 punkty pozostały w Pobiedziskach.
    Skład: Raszewski (46' Tomczak) - Andersz, Powałowski, Świderski (76' Kosmaczewski), B. Kwiatkowski (ż/k) - Watras, Andrusieczko, Gocałek, M. Kwiatkowski - Miążek (72' Napieralski) Ł. Jóźwiak (46' Witaszyk).
13.05.2010 - Niedziela, 16 maj - godz. 17.00 u siebie z Phytopharmem
     Goście z Klęki w tym sezonie tylko dwa razy przywieźli komplet punktów z wyjazdów. Wygrali w Kobylnicy
i Kiszkowie. Starsi kibice HP mają pewnie w pamięci wiosnę roku 1996, kiedy to rozpędzony Huragan - zaczynały się wtedy nasze "złote czasy" - rozgromił gości aż 10:0... Trudno będzie o powtórkę tym bardziej, że nasza przewaga nad rywalem wynosi obecnie tylko 2 punkty.(PKrawiec)
10.05.2010 - Niespodziewana porażka i długo wyczekiwane zwycięstwo.
    O meczu z Wełną Rogoźno najlepiej byłoby jak najszybciej zapomnieć. Porażka na własnym boisku 1:0 w meczu, którego nie można było przegrać stała się faktem. Bramka stracona w końcówce pierwszej części gry po fatalnym błędzie defensorów dała zwycięstwo gościom z Rogoźna. Jednak to Huragan podobnie jak w meczu z Lechitą było zespołem o co najmniej 2 klasy lepszym.
    Lepsze przyszło kilka dni poźniej. Pierwsze w tym sezonie, długo wyczekiwane zwycięstwo na wyjeździe z Wełnianką Kiszkowo dało bardzo potrzebne 3 punkty. Niemrawy początek nie dawał jednak nadziei na dobry wynik lecz ostatni kwadrans pierwszej części gry oraz cała druga połowa pokazała, że w naszym zespole tkwi ukryty potencjał.
    Pewne zwycięstwo w Kiszkowie 5:0 dodało na pewno wszystkim pewności i nadziei, że końcówka sezonu należeć będzie do Huraganu. Bramki w meczu z Wełnianką zdobyli: Sebastian Olszewski, Przemysław Andrusieczko, Włodzimierz Watras, Marcin Mrówczyński oraz Adrian Miążek.
04.05.2010 - Środa, 5 maj - godz. 17.00 zaległy mecz u siebie z Wełną Rogoźno
     Wełna jest dość surowo traktowana w Pobiedziskach przez Huragan. Tylko raz zdołała wygrać (zestawienie poniżej) i to w sezonie kiedy spadła z ligi... Obecnie jednak radzi sobie przyzwoicie. W riundzie wiosennej zdobyła już 11 punktów a Huragan tylko 6. Trudno wskazać faworyta tym bardziej, że gra czerowno-czarnych jest dość nieprzewidywalna...(PKrawiec)

02.05.2010 - W końcu zwycięstwo!
    HP - Piast Kobylnica 4:1 (3:0). Bramki: 20' Witaszyk, 40' Andersz (karny), 43' Andrusieczko, 55' 3:1, 76' Miążek.
Skład: Tomczak - Andersz, Powałowski, Kosmaczewski, B. Kwiatkowski - Watras, Andrusieczko (55' Olszewski), Gocałek, Ł. Jóźwiak - Miążek (77' Mrówczyński), Witaszyk.
    HP - Lechita Kłecko 2:2 (0:2). Bramki: 11' 0:1, 39' 0:2, 80' Witaszyk, 84' Andersz (karny).
Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, Kosmaczewski, Ł. Jóźwiak - Olszewski (46' Cieśla), Watras, Gocałek, M. Kwiatkowski - Miążek, Witaszyk.
30.04.2010 - Niedziela, 2 maj - godz. 17.00 z Lechitą Kłecko

Po długim oczekiwaniu na zwycięstwo - spełnionym w zeszłą środę zaległym meczem z Piastem (4:1) nadszedł czas na następny sprawdzian u siebie. Goście radzą sobie tej rundy nadspodziewanie dobrze. Tydzień temu pokonali w Kłecku wicelidera - Błękitnych Owińska 1:0. Ulegli wiosną tylko jeden raz i był to pierwszy mecz tego roku. Od 20 marca spozostają niepokonani... (PKrawiec)

26.04.2010 - Z Kotwicą i Kłosem na remis.
    W 17 serii spotkań piłkarze Huraganu zremisowali w Kórniku z tamtejszą Kotwicą 1:1. Na przerwę podopieczni Watrasa powinni schodzić z jednobramkowym prowadzeniem lecz w ostatnich sekundach pierwszej połowy 100% okazji nie wykorzystał Sebastian Olszewski. W 73 minucie bramkę po zamieszaniu w polu karnym zdobył Damian Gocałek. Niestety dwie minuty później było już 1:1. Po błędzie Mateusza Kosmaczewskiego, który źle obliczył lot piłki bramkę strzałem głową z 8 metrów zdobyli gospodarze.
    Kotwica Kórnik - HP 1:1 (0:0). Skład: Raszewski - Andersz, Świderski, Powałowski, Kosmaczewski - Watras, Andrusieczko (88' Mrówczyński), Gocałek, Ł. Jóźwiak (75' M. Kwiatkowski) - Olszewski (70' Napieralski), Witaszyk (80' Cegielski).
    Spotkanie z Kłosem było dziesiątym z rzędu wyjazdowym meczem bez zwycięstwa. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Godna odnotowania w pierwszej połowie jest jedynie bramkowa okazja Adrian Miążka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał zdobyć gola. Strzelcem jedynej jak się okazało bramki w tym meczu dla Huraganu był Łukasz Jóźwiak.
    W drugiej odsłonie o bramkę z "główki" mogli pokusić się Witaszyk oraz ponownie Jóźwiak lecz zbyt słabe strzały nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Gospodarze bramkę wyrównującą zdobyli w 80 minucie i mecz zakończył się kolejnym remisem 1:1. Kłos Zaniemyśl - HP 1:1 (0:1).
19.04.2010 - Środa, 21 kwiecień - godz. 17.00 przeciwko Kotwicy Kórnik

Druga z rzędu wyjazdowa potyczka przed Huraganem. Kotwica w tym roku kalendarzowym pokonała tylko Piasta właśnie u siebie 1:0. Poza tym przegrała pozostałe mecze, w tym zaległy z pierwszej kolejki wiosennej z Wartą Śrem w ubiegłą środę. U siebie jak do tej pory uległa jednak tylko raz... z 13. obecie Polonią Poznań. (PKrawiec)

10.04.2010 - Żałoba narodowa
     W związku z katastrofą rządowego samolotu do jakiej doszło w Rosji w której zginęło 96 obywateli Polski w tym Prezydent RP Lech Kaczyński wszystkie mecze, które miały odbyć się w ten weekend zostały odwołane.
     Żałoba narodowa potrwa tydzień tak więc, spotkanie które miał rozegrać Huragan w najbliższą środę z Piastem Kobylnica stoi pod znakiem zapytania.
(gkrawczyk)

06.04.2010 - KS 1920 Mosina - HURAGAN 2:0 (1:0)
    W ósmym kolejnym meczu wyjazdowym nie udało się zdobyć kompletu punktów. Huragan uległ KS 1920 Mosina 0:2. Ostanie wyjazdowe zwycięstwo miało miejsce w Zaniemyślu 11 czerwca ubiegłego roku... Wtedy to Huragan pokonał zespół Kłosa 4:3 (0:1).
    W 21 minucie po faulu Arkadiusza Powałowskiego rzut karny na bramkę zamienili gospodarzę. Godny odnotowania strzał w pierwszej połowie oddał Błażej Olszewski, któremu jednak nie udało się pokonać Artura Topolskiego - bramkarza gospodarzy.
    Druga odsłowna meczu podobnie jak pierwsza nie przyniosła zbyt dużych emocji. Ataki Huraganu powinny przynajmniej w jednej z dwóch akcji zakończyć się podyktowaniem rzutu karnego lecz sędzia spotkania Mariusz Kubiak niestety nie był konsekwentny. Za podobny faul z pierwszej połowy podyktował "jedenastkę" Mosinie lecz w drugiej nie zrobił już tego na korzyść HP. Bramka na 0:2 padła w doliczonym czasie gry. Zabójczy kontratak "3 na 1" był konsekwencją dążenia za wszelką cenę Huraganistów do zdobycia wyrównującej bramki.
    Skład: Raszewski - Andersz, Świderski, Powałowski (75' Ł. Jóźwiak), B. Kwiatkowski (ż/k) - Watras, M. Kwiatkowski, Andrusieczko (85' Mrówczyński), Cieśla (46'Miążek), Gocałek - Olszewski (70' Witaszyk).     Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
02.04.2010 - Sobota, 3 kwiecień - godz. 16. W Mosinie z liderem
     Patrząc na dotychczasowe mecze jasne jest, że Huragan "nie leży" piłkarzom z Mosiny. W ostatnich siedmiu meczach w Mosinie tylko raz gospodarze okazali się lepsi. Właśnie 30 maja 2004 r. jedyny raz w ostatnich kilkunastu latach pokonali Huragan!

Ten sezon, nie najlepszy dla nas jak do tej pory, każe jednak z ostrożnością oczekiwać pozytywnych wieści z Mosiny.
     Wprawdzie lider nie potrafił pokonać u siebie w pierwszym meczu wiosny Błękitnych Owińska ale już tydzień później rozprawił się w Klęce z Phytopharmem aż 5:0. Trudno będzie tym razem o punkty w Mosinie ale... (PKrawiec)

29.03.2010 - HURAGAN - Błękitni Owińska 1:2 (0:1)
    W niedzielnym spotkaniu XV kolejki klasy okręgowej Huraganiści ulegli Błękitnym Owińska 1:2. Pierwsza połowa należała do Gości, którzy częściej atakowali naszą bramkę. Huragan ograniczał się do sporadycznych kontrataków. Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła w 22 minucie. Po akcji prawą stroną boiska, skrzydłowy Gości wycofał piłkę na 16 metr gdzie znalazł się jego partner z drużyny, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Raszewskiemu.
    Druga połowa lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Watrasa niestety nie dała nam 3 punktów. Kilkanaście minut po wznowieniu gry po wrzutce w pole karne futbolówka spadła pod nogi jednego z zawodników Błękitnych, który bezlitośnie wykorzystał swoją okazję.
    Nadzieję skromnej grupie kibiców pobiedziskiego klubu chwilę później dał Mikołaj Witaszyk, który zdobył bramkę po rzucie rożnym. Szanse na wyrównanie miał Damian Gocałek, lecz jego wręcz idealny strzał w okienko bramki zatrzymał bramkarz Błękitnych Wojciech Frąckowiak, znany z występów w Huraganie.
    Skład: Raszewski - Andersz, Świderski, Powałowski, B. Kwiatkowski - Watras, M. Kwiatkowski, Andrusieczko (Cieśla), Gocałek (Ł. Jóźwiak) - Miążek (Witaszyk), Olszewski (Kosmaczewski).
26.03.2010 - Niedziela, 28 marzec - godz. 15. Zapraszamy na mecz z Błękitnymi Owińska
     Arcytrudny mecz przed nami. Do Pobiedzisk przyjeżdża mało znany rywal, którego wyniki i miejsce w tabeli muszą budzić spory respekt.
     Wystarczy dodać, iż w dotychczasowych meczach tego sezonu nie przegrali ani razu na wyjeździe a tydzień temu na inaugurację wiosny zremisowali w Mosinie 2:2... Będzie to pierwsza konfrontacja z Błękitnymi u siebie od wielu lat i okazja do rewanżu za przegraną 0:2 w Owińskach. (PKrawiec)

25.03.2010 - Obecni na obradach LII Sesji Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska!
    Korzystając z reguł demokracji Zarząd i Sympatycy HP wzięli czynny udział w Sesji Rady Miejskiej, podczas której poruszono sprawę szeroko rozumianej współpracy i potrzeby zgodnego współistnienia OSiR-u z naszym Klubem.
    Spotkanie miało na celu wskazanie obszarów, gdzie obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia. Odczytano pismo od Sympatyków Stowarzyszenia HP, na które to zgodnie z procedurą otrzymamy odpowiedź i być może zaproszenie do spotkania i usystematyzowania spraw nurtujących piłkarskie środowiosko Pobiedzisk. (PKrawiec)
23.03.2010 - Kadra
     Brak funduszy na płace dla zawodników jest efektem "ujemnego" bilansu transferowego przed rundą wiosenną. Uchwała Miasta i Gminy Pobiedziska o sporcie kwalifikowanym jest niestety tak sformułowana, że nie daję nam ona żadnych korzyści, a co za tym idzie klub nie może wypłacić żadnemu zawodnikowi wynagrodzenia w postaci stypendium. W każdym z miast w których stawia się na sport uchwałę formułuję się tak aby pomóc np. drużynie piłkarskiej. Przykładami są m.in. Kostrzyn, Kobylnica, Środa Wlkp. czy Murowana Goślina.
     Zespół opuściło dwóch obrońców z podstawowego składu. Artur Grajczyk przeniósł się do Piasta Kobylnica a Janusz Wala wybrał Concordię Murowana Goślina. To spore osłabienie drużyny ale miejmy nadzieję, że nie odbiję się to na wynikach uzyskiwanych przez HP.
     Braki kadrowe zostały uzupełnione juniorami oraz wychowankiem, który wznowił treningi po 3 letniej przerwie. Marcin Mrówczyński ostatnio w barwach Huraganu występował w okresie gry w IV lidze . Po groźnej kontuzji na boiska powraca również Piotr Król, którego prawdopodobnie zobaczymy w tej rundzie w meczu drużyny seniorów. Wspomniani wcześniej juniorzy to: Norbert Darzecki (O), Patryk Cegielski (P), Patryk Jóźwiak (P), oraz Adam Napieralski (N).
    Kadra zespołu: Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
19.03.2010 - Przełożona inauguracja
     W niedzielę 21 marca miał odbyć się pierwszy oficjalny mecz w roku 2010. Niestety fatalny stan murawy, która nie została w żaden sposób przygotowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach zmusiła władzę klubu do przełożenia spotkania z Piastem Kobylnica na 14 marca. Początek godzina 17.30.
     Nasuwa się pytanie czy w przyszłą niedzielę kiedy to mamy grać również przy Kiszkowskiej z Błękitnymi Owińska będzie przygotowane boisko...?
     Przypominamy, że obiekt z którego korzysta Huragan jest "pod skrzydłami" OSiR, którego to obowiązkiem jest przygotowanie obiektu do rozgrywania meczów - tak przynajmniej mówi umowa zawarta pomiędzy klubem a wspominanym wcześniej ośrodkiem. (gkrawczyk)
15.03.2010 - Sparing
     Vitcovia Witkowo - HP 1:3 (0:1). Bramki: M. Kwiatkowski, B. Olszewski, Ł. Jóźwiak.
Skład: Raszewski - Świderski, Andersz, Powałowski, B. Kwiatkowski - Gocałek, Watras, Andrusieczko, M. Kwiatkowski, Olszewski, Miążek.
Ponadto zagrali: Ł. Jóźwiak, Cieśla, Witaszyk, Mrówczyński, Napieralski oraz Szafran (bramkarz - Wełnianka Kiszkowo).
     HP - Lechita Kłecko 4:1 (3:1). Bramki: Olszewski x2, Andrusieczko, Andersz.
Skład: Raszewski - Kosmaczewski, Powałowski, B. Kwiatkowski, Andersz - M. Kwiatkowski, Watras, Andrusieczko, Świderski, Cieśla - Olszewski. Ponadto zagrali: Witaszyk, Jóźwiak (gkrawczyk)
01.03.2010 - Zapraszamy na Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu
    Powołując się na Statut Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Huragan Pobiedziska, Zarząd Klubu zawiadamia, że w czwartek 18 marca br. o godzinie 19:00, w budynku mieszczącym się na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach przy ulicy Kiszkowskiej 7, odbędzie się Walne Zebranie Członków Klubu MGKS Huragan Pobiedziska. Porządek obrad określony jest w programie  spotkania.
    Zapraszamy nie tylko członków ale również sympatyków Klubu do uczestnictwa. Z pewnością poruszonych zostanie wiele istotnych spraw dotyczących bieżącej sytuacji sportowo-organizacyjnej Huraganu.
(gkrawczyk)
28.02.2010 - Sparingi
     Złoci Złotkowo - HP 1:1 (0:0). Bramka: Włodzimierz Watras (na 1:1).
Skład: Raszewski - Kosmaczewski, Powałowski, Wala, Andersz - Olszewski, Cegielski, Gocałek, M. Kwia- tkowski - Napieralski, Witaszyk. Po przerwie zagrali: Tomczak, Watras, Król, Miążek, B. Kwiatkowski.
     TPS Winogrady Poznań - HP 4:1 (3:1). Bramka: Mikołaj Witaszyk (na 1:3).
Skład: Tomczak - Kosmaczewski, Powałowski, Andersz, B. Kwiatkowski - Olszewski, Watras, Andrusieczko, M. Kwiatkowski - Miążek, Jóźwiak. Po przerwie zagrali: Witaszyk, Świderski, Napieralski, Król, Cegielski, Cieśla, Mrówczyński.
     Oba mecze kontrolne zostały rozegrane na sztucznej murawie w Poznaniu. Nie wiadomo jeszcze gdzie odbędzie się sobotni sparing z Lechitą Kłecko. Początek zmagań klasy okręgowej planowany jest na 21 marca.
      Niestety wśród piłkarzy, którzy mogą opuścić Huragan oprócz Artura Grajczyka (trenuję z Piastem Kobylnica) znalazł się podstawowy zawodnik drużyny Janusz Wala, który wystąpił w ostatni weekend w barwach Concordii Murowana Goślina w meczu kontrolnym z Lechią Kostrzyn.
    Komplet wyników: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
10.02.2010 - Rozmowa z prezesem MGKS
    Domyślamy się wszyscy, że nie jest Pan zadowolony z postawy zespołu i miejsca na którym obecnie plasuję się Huragan. Prosimy o ocenę minionej rundy.
    Stanisław Kwiatkowski: Pomimo posiadania szerszej kadry w porównaniu z poprzednim sezonem uzyskane wyniki w rundzie jesiennej są co najwyżej przeciętne i zupełnie nie adekwatne do możliwości tej drużyny. Uważam, że przyczyn takiego stanu jest kilka.
    Najistotniejszym faktem jest mała frekwencja na treningach, która na początku rundy wygląda dobrze lecz z upływem czasu jest coraz mniejsza. Związane jest to na pewno z brakiem odpowiednich funduszy, które w formie np. premii meczowych pomogłyby w większym stopniu zmobilizować drużynę. Problem leży również w psychice, która jak się w kliku meczach przekonaliśmy nie jest najmocniejszym punktem drużyny. Mam nadzieję jednak, że runda wiosenna będzie tak dobra w naszym wykonaniu jak wiosna roku 2009.

Czy w rundzie wiosennej do zespołu dołączy jakiś zawodnik? Jeśli tak to jaką formację wzmocni?
     Jak już wspomniałem wcześniej, kadra którą obecnie posiadamy powinna wystarczyć do zajęcia miejsca w czołówce. Pozycja premiowana awansem z uwagi na dużą stratę punktową może okazać się bardzo trudna do osiągnięcia. Z uwagi na ten fakt wydaję mi się, że ściąganie nowych zawodników mijałoby się to z celem i możliwościami finansowymi klubu (opłaty transferowe itp.).
    Wiemy, że relacje na linii KLUB - MIASTO nie były najlepsze. Czy ostatnimi czasy nastąpiła poprawa, większa chęć pomocy i współpracy?
    Relacje o których mowa w pytaniu jakoś nadzwyczaj w ostatnim czasie się nie uległy poprawie. Uważam jednak, jak każdy związanym z Huraganem, że powinny być one dużo lepsze. Klub każdego roku otrzymuję dotację na swoja działalność, jednak bardzo ubolewam nad tym, że przez ostanie dwa lata środki te były coraz mniejsze co niewątpliwie rzutuję na wyniki uzyskiwane przez klub.
    Od kilku lat sytuacja finansowa klubu nie była zbyt dobra, obecny zarząd miał do spłacenia długi swoich poprzedników. Jak wyglądają finanse Huraganu teraz?
    Klub praktycznie od około półtora roku nie ma żadnych zobowiązań finansowych. Przy zaangażowaniu całego zarządu udało się spłacić zaległości wobec instytucji jak i osób fizycznych.
    Jest jednak jedna nieprzyjemna sytuacja związana z UMiG. Chodzi tutaj o spłatę pieniędzy, które są efektem "działalności" byłego prezesa Arkadiusza Czechlewskiego. Według mnie jednak miasto chcąc pomóc powinno "zaległość" tą w miarę możliwości umorzyć.
    Klub finansowo jest stabilny lecz daleki od ideału. Na co dzień borykamy się z wieloma problemami, które są efektem oszczędności np. wyjazdu na mecze własnymi autami a nie autobusem, o obozach dla seniorów czy młodszych drużyn możemy tylko poważyć.
    Tu też nasuwa się pytanie. W momencie gdy awans uzyskaliby seniorzy oraz juniorzy (do najwyższej klasy rozgrywek), którzy zajmują obecnie 1 miejsce w swojej grupie skąd klub miałby wziąć pieniądze na utrzymanie obu drużyn...?

Czego możemy życzyć całemu zarządowi, piłkarzom i osobom związanym z Huraganem w nowym roku?     Myślę, że przede wszystkim trzeba życzyć wytrwałości, konsekwencji w działaniu oraz większej skuteczności w tym co robią. Wymarzonego powrotu do IV ligi, sponsora, który zaspokoi potrzeby klubu oraz lepszych stosunków z władzami miasta.
    Na koniec chciałbym zwrócić się z apelem do władz o wcześniejsze rozpatrzenie wniosków o przyznanie dotacji, gdyż jak wiadomo klub zaczyna przygotowania w styczniu i wtedy właśnie brakuję środków na mecze kontrolne, sprzęt itp.
(gkrawczyk)
08.02.2010 - RKHP po raz kolejny bez sukcesu
     Znów swoich planów oraz ambicji nie zdołali zrealizować kibice Huraganu, którzy wystąpili w charytatywnym turnieju w Trzciance (13-14 stycznia).
     W tegorocznej edycji RKHP trafiła do grupy "A" z Sokołem Pniewy (3:1), Lubuszaninem Drezdenko (3:1), Spartą Szamotuły (2:3) oraz nieoficjalnym fanklubem Lecha Poznań (1:2).
     Wieczorem jednak aspekt sportowy zszedł na dalszy tor i wspólna zabawa do białego rana z kibicami z całej Polski przysporzyła dużo pozytywnych emocji. RKHP dziękuje organizatorom za mistrzowską organizację turnieju oraz dobrą dwudniową zabawę w Trzciance!
    Szczegóły wkrótce w dziale: Kibice >>> Klub Kibica (gkrawczyk)
07.02.2010 - Okres przygotowawczy
      W minioną sobotę Huragan rozegrał swój pierwszy mecz w tym roku. Rywalem podopiecznych Włodzimierza Watrasa była Unia Wapno występująca w pilskiej klasie okręgowej - 4 m-ce. Spotkanie rozegrane na sztucznej nawierzchni w Wągrowcu zakończyło się zwycięstwem 1:0 po bramce zdobytej w 35' przez Adriana Miążka. Mecz nie był porywającym widowiskiem lecz na tym etapie przygotowań nie można wymagać od obu ekip rewelacyjnej formy.
     Unia Wapno - HP 0:1 (0:1). Skład: Raszewski - Kosmaczewski, B. Kwiatkowski, Powałowski, Wala - Andrusieczko, Gocałek, M. Kwiatkowski, Watras - Miążek, Ł. Jóźwiak. Po przerwie zagrali również: Mrówczyński, Osowiec, Darzecki.
      Wcześniej Huraganiści wystąpili w turnieju o Puchar Wójta Gminy Kiszkowo w którym zaprezentowało się 8 zespołów. Zwycięstwa 2:0 z LZS Świątkowo, 4:1 ze Spartą Janowiec i 2:0 z Lechitą Kłecko pozwoliły na występ w finale w którym minimalnie górą była drużyna Unii Wapno (0:1).
      Z zespołem trenuje Marcin Mrówczyński wychowanek naszego klubu, który występował ostatnio w Huraganie na boiskach IV ligi w sezonie 2005/06. Prawdopodobnie do Piasta Kobylnica odejdzie Artur Grajczyk, który okres przygotowawczy rozpoczął właśnie z zespołem występującym na boisku w Gru- szczynie. Kolejnym osłabieniem może być brak Mikołaja Witaszyka, który nie pojawił się na treningach oraz sparingu.
     Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych kolejne sparingi stoją pod znakiem zapytania. 31 stycznia w Pobiedziskach miał odbyć się mecz z SKP Słupca lecz żadne z boisk do dnia dzisiejszego nie nadaję się do rozegrania zawodów.
     W najbliższą sobotę planowany jest mecz w Łopuchowie z tamtejszym KS'em lecz nie wiadomo czy gospodarze zdołają przygotować boisko.
    Terminarz sparingów: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
27.01.2010 - RKHP jak co roku w Trzciance!
     Już w najbliższy weekend reprezentacja kibiców wystąpi w III edycji ogólnopolskiego turnieju kibiców w Trzciance.
     W tegorocznym turnieju wystąpi aż 20 zespołów, co zapowiada niesamowite emocje, które miejmy nadzieję zakończą się dla naszego zespołu upragnionym sukcesem. Do Trzcianki uda się silna 11 osobowa grupa z Pobiedzisk w której znalazło się miejsce dla dwóch debiutantów - Rafała Gierzyckiego oraz Szymona Sefierta.
     Przypomnijmy, że rok temu RKHP uległa w ćwierćfinale po rzutach karnych gospodarzom, późniejszym zwycięzcą II edycji.
    Wszystko o RKHP w dziale: Kibice >>> Klub Kibica (gkrawczyk)